Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Indie - průvodce, knihy, bedekry

Žádný průvodce, jehož objektem zájmu je Indie, nemůže pokrýt vše. Přesto vám dobrý průvodce může pomoci v orientaci - ve výběru těch nejlepších míst k vidění i způsobů, jak se k těmto místům dostat. Zde vám nabízíme jak zajímavé knihy, tak odkazy na důležité informace. A další budou postupně přibývat.

Indie - užitečné informace

Indie: vlajka

Indie - průvodce a informace

Knižní průvodce, které by se vám mohly hodit na cestu. Za velmi výhodné ceny, v anglickém jazyce, s možností poslání kamkoli do světa.

Indie - další informace na cestu

Na tomto místě vám postupně přinášíme odkazy na další informace, které byste měli před svou cestou vědět.

Indie - další knižní průvodce

Nejhezčí výlety

Cíle zájezdů

S organizovanými zájezdy se zde dostanete na řadu míst. Pro lepší orientaci vám zde předkládáme výběr toho nejzajímavějšího, co je zde k vidění.
  • (Nové) Dillí (Rudá pevnost + Chatta Chowk bazar + hrob Humayun's Tomb + Qutub Minar - UNESCO)
  • Agra (Tádž Mahal + pevnost Agra Fort + zahrady Mehtab Bagh)
  • svaté město Varanasí (řeka Ganga - Ghaty + chrám Vishwanat)
  • Khajuraho (chrámy s erotickými sochami - UNESCO)
  • Jaipur (Amber Fort + Hawa Mahal - Palác větrů + observatoř Jantar Mantar)
  • Udaipur (Městský palác + Jezerní palác + Jag Mandir)
  • chrámy v Ochra/Orcha u Jhansí
  • Leh - Ladakh (Královský palác + za-Himalájí)
  • Hyderabad (Charminar + Golconda Fort + Falaknuma + paláce Chowmahalla)
  • zahradní a technologické město Bangalore

Co říkají ostatní

Indie (oficiálním názvem Indická republika, anglicky Republic of India, hindsky भारत गणराज्य, Bhárat Ganrádžja) je sedmá největší a s více než miliardou obyvatel druhá nejlidnatější země na světě, rozkládající se na Indickém subkontinentu v jižní Asii. Je členem Commonwealthu, vlastní jaderné zbraně a její ekonomika vykazuje po Číně největší růst na světě. Je považována za regionální mocnost. Na východě Indie hraničí s Bangladéšem (4053 km) a Barmou (1463 km). Na severu a severovýchodě hraničí s Čínou (3380 km), Bhutánem (605 km) a Nepálem (1690 km). Na severozápadě sousedí s Pakistánem (2912 km). Na jihovýchodě za průlivem Palk Strait leží 65 km jižně od indických břehů ostrovní stát Srí Lanka. Z jihozápadu, jihu a jihovýchodu omývá indické břehy Indický oceán. Nejstarší známky lidské kultury v Indii sahají do 3. tisíciletí př. n. l. Od poloviny 2. tisíciletí př. n. l. byla Indie obydlena indoevropským obyvatelstvem. Do této doby se taktéž datuje první sociální rozdělení do kast. Od 5. století př. n. l. se v zemi šířil buddhismus, který byl vytlačen hinduismem až ve středověku za vlády severoindické dynastie Guptovců. Od 16. století se od západu prosazoval islám, který byl politicky reprezentován mughalskou říší. Již od konce 15. století se na indickém pobřeží zakládaly první evropské obchodní osady a posléze kolonie. V 16. století vznikla britská Východoindická společnost, která započala se systematickou kolonizací celého Indického subkontinentu. Vyvrcholením tohoto procesu byl vznik Britské Indie v 19. století. Proti koloniální nadvládě Británie se v 20. století zvedl lidový odpor, jehož nenásilnou podobu symbolizoval Móhandás Gándhí. V roce 1947 byla Britská Indie rozdělena na Západní Pákistán a Východní Pákistán (dnešní Bangladéš) a Indii. Ústavou z roku 1950 je samostatná Indie demokratickou republikou. Problémem mezi Pákistánem a Indií byla po celou druhou polovinu 20. století oblast Kašmíru, na který si dělaly nárok obě země. Dodnes je Kašmír politicky rozdělen.
Wikipedia
©MapsGuides.com 2008 - 2025
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu