Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Thajsko - průvodce, knihy, bedekry

Žádný průvodce, jehož objektem zájmu je Thajsko, nemůže pokrýt vše. Přesto vám dobrý průvodce může pomoci v orientaci - ve výběru těch nejlepších míst k vidění i způsobů, jak se k těmto místům dostat. Zde vám nabízíme jak zajímavé knihy, tak odkazy na důležité informace. A další budou postupně přibývat.

Thajsko - užitečné informace

Thajsko: vlajka

Thajsko - průvodce a informace

Knižní průvodce, které by se vám mohly hodit na cestu. Za velmi výhodné ceny, v anglickém jazyce, s možností poslání kamkoli do světa.

Thajsko - další informace na cestu

Na tomto místě vám postupně přinášíme odkazy na další informace, které byste měli před svou cestou vědět.

Thajsko - další knižní průvodce

Nejhezčí výlety

Cíle zájezdů

S organizovanými zájezdy se zde dostanete na řadu míst. Pro lepší orientaci vám zde předkládáme výběr toho nejzajímavějšího, co je zde k vidění.
  • Bangkok (chrám Wat Arun + Grand Palace + Ancient City - muzeum pod širým nebem + moderní centrum)
  • Chiang Mai (chrám Wat Phrathat Doi Suthep + sloní tábory + motýlí farmy)
  • ostrov Phuket s krásnými plážemi
  • ostrov Ko Samui s krásnými plážemi
  • historické město Ayuthaya (původně hlavní město)
  • Chiang Rai (brána do oblasti Zlatého trojúhelníku + kmen s dlouhými krky)
  • historické město Suchotai (první hlavní město Thajska)
  • most přes řeku Kwai

Co říkají ostatní

Thajské království, zkráceně Thajsko, je stát v jihovýchodní Asii. Jeho sousedy jsou Myanmar, Laos, Kambodža a Malajsie. Hlavním městem je Bangkok. Thajsko patří k častým turistickým cílům. Thajsko bylo v minulosti známo pod názvem Siam, které bylo oficiálním jménem do 11. května 1949. Slovo thai (ไทย) v thajštině znamená „svoboda“. Thajsko neboli Thajské království bylo nezávislé již od roku 1238 a je jedinou zemí v jižní a jihovýchodní Asii, která nebyla nikdy kolonizována, na což jsou Thajci velmi hrdí. Od 24. června 1932 je Thajsko konstituční monarchií a v jejím čele stojí král Bhumiphol Adulyadej. Jedná se o podobný systém jako ve Spojeném království, i když v Thajsku má monarchie větší vliv. Má daleko větší dozorčí úlohu ve státě a předkládá řadu projektů na rozvoj země. Král a jeho rodina jsou národem velmi milováni a bezmezně uctíváni. Král nastoupil na trůn v roce 1946 a je nejdéle vládnoucím panovníkem. Královská moc je regulovaná ústavou a je také podřízena jejím ustanovením. Král zahajuje zasedání parlamentu a jmenuje premiéra a také členy kabinetu. Monarchie má tři správní články. Jedná se o Kabinetní (tajnou) radu, Úřad královského domu a Sekretariát krále. Kabinetní rada vystupuje jako poradce krále a někdy ho i zastupuje, Úřad královského domu spravuje nemovitosti a administrativu, organizuje ceremonie a Sekretariát vykonává administrativní a sekretářské práce. Výkonná moc vlády je podřízena premiérovi, který je volen parlamentem, jenž se skládá z dolní (360 křesel) a horní (270 křesel) sněmovny. Ústava zřizuje dvoukomorové Národní shromáždění, které je složeno ze Senátu a Parlamentu. Členi jsou voleni lidovým hlasováním na 4 roky.
Wikipedia
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu